Burocco Endüstriyel Vanalar, SOLIDWORKS’e Geçerek Yönünü Buldu

Burocco Industrial Valves, 1954’ten beri suyun ve diğer sıvıların akışını ayarlamak, kapatmak ve akışını değiştirmek için paslanmaz çelik endüstriyel vanalar tasarladı ve üretti. Günümüzde Burocco, kontrol valfleri, pnömatik sistemler de dahil olmak üzere dünyanın en iyi performans gösteren endüstriyel vanalarını üretmektedir. Bunlar arasında kapalı vanalar, manuel Y-tipi valfler, bilyalı vanalar, özel valfler ve aksesuarlar bulunuyor.

Yüksek performans statüsünü korumak için Burocco mühendisleri, yeni vana tasarımlarındaki akışkan dinamikleri anlamak ve çoklu fiziksel prototip testleri ile de zamandan tasarruf sağlamak durumundalar. Satış Müdürü Paolo Palestro bu konuda ”Elimizde bulunan ve kullandığımız Inventor ve Fusion 360 uygulamaları, ihtiyacımız olan sıvı akışı simülasyonlarını yapmamıza olanak vermiyordu ve bundan dolayı geliştirme ve üretim alanlarında sorunlar yaşadık. Ana ihtiyacımız, vanalarımızdaki akışın doğru bir şekilde hesaplanabilmesiydi” dedi.

Çeşitli çözümleri araştırdıktan sonra şirket, SOLIDWORKS, SOLIDWORKS Flow Simulation, SOLIDWORKS PDM Professional ve SOLIDWORKS Composer ™ üzerinde uzlaştı. Şirket, kullanım kolaylığı, geniş entegre uygulamaları ve SOLİDWORKS CAD sistemi ile bir bütün olarak çalışmasından dolayı SOLIDWORKS’ü tercih etti. Palestro sözlerine şunları ekledi: ”SOLIDWORKS ve SOLIDWORKS Flow Simulation sayesinde, sadece temiz akışı bozan bölümleri tespit etmekle kalmıyor, aynı zamanda da vana tasarımının akış üzerindeki etkilerini bilgisayar üzerinde görerek, prototip ve işleme maliyetlerini azaltıyoruz.”