Nasıl Yapılır: AutoCAD Mobile’da Çizimi Paylaşma

AutoCAD Mobile, tamamen ofis ve saha arasında köprü kurmak için yaratıldı. Bundan dolayı çizim masalarındaki kişilere geri dönüş yapmak için en iyi yol nedir? Paylaşım! AutoCAD mobil uygulamasını kullandığınızda ihtiyacınız olan şeyi tam olarak ne kadar kolay paylaşabileceğinize göz atın.

Adım Adım Paylaşma

Gerçekçi olarak, bir dosyayı hem iş arkadaşları hem de müteahhitler ve müşterilerle paylaşabilmeliyiz. Önce, odaklanmak istediğimiz sayfaya göz atalım. Önce sağ üst köşedeki visore, ardından da görüntüleme seçeneklerimizi görmek için göz simgesine dokunun. Bunun ardından düzen altındaki modele dokunup, zemin katı planını current layout olarak belirleyip visoru kapatın.

Bundan sonra sağ üste köşedeki paylaş ikonuna basıp, DWG dosyasını nasıl paylaşacağımızı seçeceğiz. Açılan popup bize diğer kişileri mail ile davet etme, görüntüleme ve dosya üzerinde oynamalar yapma şansı tanıyor. Şimdi geri gidip, tekrar paylaş ikonuna dokunup, ikinci seçenek olan plot seçeneğine bakın. Orada küçük bir PDF logosu olduğunu göreceksiniz. Bu logo le AutoCAD Mobilde bulunan dosyanız ile PDF dosyası yaratabilirsiniz. Burada plot stilini ve düzeni seçebilirsiniz, ancak önce sheet boyutunu değiştirmeliyiz. Şimdi sheet boyutuna dokunalım ve Arch D’yi seçelim. Aynı zamanda burada plot alanını da değiştirebiliriz ancak biz, geri gidip ölçeği 1:1’e değiştireceğiz.

Sağ üst köşede bulunan next’e dokunduktan sonra istediğimiz kişi veya kişilerin mail adreslerini girerek PDF dosyasını bilgi notuyla beraber gönderebiliriz. Bu yöntem DWG dosyası ile notları paylaşmak için ve PDF’i merkez ofise veya müşteriye göndermek için müthiş bir yol. Bu yöntem aynı zamanda ofis ile sahanın harmanlanması konusunda çok miktarda zaman kazandıracak ve gerçekten uygun bir yöntem.

AutoCAD Mobile’ı Kullanın

AutoCAD Mobil’i indirmek için Apple App Store, Google Play Store veya Windows Store‘da arama yapmanız yeterli. Unutmayın, eğer AutoCAD mail grubuna üyeyseniz, AutoCAD mobil uygulamasının tüm özelliklerine ücretsiz sahip olabilirsiniz. Mail listesinde değil misiniz? Problem değil. O zaman 7 günlük ücretsiz demo ile bütün özellikleri kullanabilirsiniz.