ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ

ARDUINO İLE ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ HAKKINDA

     Arduino ile Robotik Kodlama Eğitimimiz; firmamız tarafından 2014 yılından bu yana verilmektedir. Firmamız 2014 yılından bu yana SolidWORKS Yazılımının Yetkili Eğitim Merkezidir. Eğitimimiz sadece hazır kodlar ve slaytlar üzerinden değil kullanıcıya modelleme bilgisi vererek bilgisayar ortamında robotik sistemleri çalıştırarak verilmektedir. Buradaki amacımız; eğitim alan kursiyere kağıt üzerinde tasarlamış olduğu robotik sistemi, bilgisayar ortamında 2 – 3 boyutlu tasarım, modelleme, montaj ve mekanizmaları çalıştırma bilgisi vermektir.

     Eğitimimizde 40 farklı sensör ile 100 yakın örnek proje incelenerek yapılmaktadır. Arduino dünyasına giriş yapıp kullanıcıya robotik sistemlerin nasıl tasarlandığı hakkında bilgiler içermektedir.

Eğitimimiz sektör deneyimi yüksek ve uzun yıllardır bu konuda eğitim veren uzman mühendisler tarafından verilmektedir. Eğitmenlerimiz en az yüksek lisans eğitim seviyesine sahip saha tecrübesi olan eğitmenlerdir.

Eğitimler uygulamalı olmaktadır. Eğitimler firmamız tarafından belirlenen konuları içermektedir. Eğitimimiz, özgün örnekler ile uygulamalı olarak işlenmektedir. Eğitime katılan kursiyerin isteği üzerine okul projesi, bitirme projesi, şirket projeleri vb. projeler eğitimde yapılmamaktadır. Bu konu proje danışmanlığına girmektedir. Bunun için hizmet talep etmelisiniz.!

Arduino Nedir?

Arduino, dünyanın önde gelen açık kaynaklı donanım ve yazılım ekosistemidir. Şirket, neredeyse herkesin teknoloji konusunda yaratıcı olmasını sağlayan çeşitli yazılım araçları, donanım platformları ve belgeler sunmaktadır.

Arduino, STT / STEAM eğitimi için en başarılı araçlardan biri olduğu kadar IoT ürün geliştirme için de popüler bir araçtır. Dünyanın dört bir yanındaki yüz binlerce tasarımcı, mühendis, öğrenci, geliştirici ve yapımcı, müzik, oyunlar, oyuncaklar, akıllı evler, tarım, özerk araçlar ve daha fazlasını geliştirmek için Arduino’yu kullanıyor.

2000’lerin başında Ivrea’nın Etkileşim Tasarımı Enstitüsü’nde Massimo Banzi, David Cuartielles, Tom Igoe, Gianluca Martino ve David Mellis tarafından bir araştırma projesi olarak başlamış, nasıl kod yazılacağını öğrenmek için bir dil olan İşleme projesi üzerine kurulmuştur.

İlk kurulu arduino 2005 yılında, elektronik veya mikrodenetleyici programlama konusunda daha önce tecrübesi bulunmayan öğrencilerin fiziksel dünyayı dijital dünyaya bağlayan çalışma prototipleri oluşturmasına yardımcı olmak için tanıtıldı. O zamandan beri mühendisler ve hatta büyük şirketler tarafından kullanılan en popüler elektronik prototipleme aracı haline geldi.

Arduino projesinin kuruluşundan bu yana, birçok yeni geliştirme kartı ve yazılım kütüphanesi tanıtıldı ve bu da topluma yönelik olanakların kapsamını genişletti. Bugün, on yıldan uzun bir süredir, Arduino yeni fikirleri hayata geçirmek için açık kaynaklı donanım ve yazılım sağlamaya devam ediyor.


Eğitime Kimler Katılabilir?

Arduino ile Robotik Kodlama eğitimine; mühendisler, teknikerler, teknisyenler, tasarımcılar ve kendini tasarımda geliştirmek isteyenler katılabilir. Arduino IDE Programının kullanımı için herhangi bir ön şart gerekli değildir. Eğitime katılacak kursiyerin temel seviyede bilgisayar bilgisi olması, eğitim için  yeterli olacaktır.


Neden SolidWorks Destekli Eğitimi?

Arduino ile Robotik Kodlama eğitimini veren firmamız, bu eğitimde sadece kodlar ve sensörleri anlatıp, slaytlar üzerinden örnek kodlar işlememektedir. Eğitimimiz; katı modelleme bilgisi verilerek, bilgisayar ortamında robotik sistemler modellenerek yapılmaktadır. Bu eğitim ile kullanıcı tasarlamış olduğu projeyi bilgisayar ortamında modelleyip inceleme fırsatı bulmaktadır. Bu eğitim ile kullanıcı, projelerini bilgisayar ortamında görebilmekte ve çalışır halde görebilmektedir. Bunun yanı sıra projeleri müşterilerine bilgisayar ortamında çalışır birşekilde sunum yapabilmektedir.Eğitimin İçeriği

Eğitim içeriğimiz güncel konuları ele alarak bu konulara özgü projeler geliştirime üzerinedir. Eğitim boyunca katılımcılara gerekli bilgiler örnekler ile uygulamalı olarak anlatılacaktır.

 1. Solidworks Programına Giriş ve Programın Tanıtılması
 2. 2 Boyutlu (Sketch) Çizim Ortamına Giriş
 3. 2 Boyutlu Çizim Komutlarının Anlatılması
 4. Temel Fonksiyonların Anlatılması
 5. 2 Boyutlu Örnek Çizimlerin Yapılması
 6. Parça Modelleme Ortamına Giriş
 7. 3 Boyutlu Çizim Komutlarının Anlatılması
 8. 3 Boyutlu Örnek Çizimlerin Yapılması
 9. Montaj Ortamına Giriş ve Komutlarının Anlatılması
 10. Montaj Temellerinin Anlatılması ve Montaj Modellemeye Giriş
 11. Montajda Parçalara Hareket Vermek
 12. Parçalara Doğrusal ve Dairesel Hareketlerin Verilmesi
 13. Animasyon Ortamının Anlatılması ve Animasyonların Kayıt Edilmesi
 14. İmalat Resimlerinin Hazırlanması
 15. Solidworks ile Render Almak ve PhotoView360 Yapısının Anlatılması
 16. Kodlamaya Giriş
 17. Algoritma Nedir?
 18. Yazılım Geliştirme Kartları Nelerdir?
 19. Arduino Nedir?
 20. Arduino Giriş
 21. Arduino Geliştirme Kartları
 22. Arduino ile Neler Yapabilirim?
 23. Arduino’ya Nasıl Başlayabilirim?
 24. Temel Elektronik Bilgisi
 25. Eğitimde Kullanılacak Malzemeler
 26. Arduino IDE’yi Kurmak
 27. Arduino Programlama Nasıl Yapılır?
 28. Arduino Programlama Değişken Tipleri
 29. Arduino Programlama Diziler
 30. Arduino’da Döngüler
 31. Arduino’da Fonksiyonlar
 32. Arduino’da Sensörler
 33. Arduino’da PWM Kullanımı
 34. Örnek Projeler