SOLIDWORKS Visualize 2018’deki Yenilikler

Bugünün tüketicileri, siz ürünlerinizi üretmeden önce onları hayal etmeyi ve onlarla etkileşimde bulunmayı umuyor. SOLIDWORKS Visualize 2018, projelerinizin öne çıkmasını sağlayacak daha çekici içerik ve deneyimler oluşturmanıza nasıl yardımcı olduğuna bir göz atalım.

Kullanıcı Arayüzü Tasarımı Yenilendi

En büyük ve muhtemelen en yeni özellik Visualize 2018’in güncellenmiş yeni görünüşü. Ama endişelenmeye gerek yok çünkü tüm butonlar aynı yerinde konumlandırılmıştır. Sadece Visualize daha modern görünüme kavuşturuldu ve kullanıcılara yardımcı olmak için dokunmatik ekranlara uyumlu hale getirildi. Buradaki hedef şık, kolay ve temiz bir arayüz yaratmak. Bu yeni görünüş ve his, arayüzü basitleştirirken aynı zamanda da kolay kullanımı beraberinde getiriyor. Bu arayüz iş akışında karşınıza çıkan ve sizin tarafınızdan bildirilen hataları da düzeltiyor. Paletteki alt sekmeler ayarları ve özellikleri organize halde tutarken, kaydırmayı azaltır. Burada Ana Araç Çubuğunda View Presets düğmesini görebilirsiniz. Aynı zamanda Light ve Dark temaları arasında geçiş yapabilirsiniz.

Solidworks Dosyasından Kameraları, Işıkları ve Kaydedilmiş Görüntüleri İçeri Aktarın

En çok istenen özelliklerden bir tanesi SOLIDWORKS dosyaları ile daha sıkı entegrasyon. Visualize 2018 ile yapılan da aradaki boşluğu sıfıra indirmek. Şimdi artık kameraları, ışıkları ve kaydedilmiş görünümleri kullanıp resim kalitesinde final görüntüleri elde etmek daha hızlı. Bu yeni özellik aynı zamanda PhotoView360 kullanıcıları için çok kullanışlı ve Visualize projeniz için de ek çalışmayı azaltıyor.

Tamamıyla yenilenmiş çıkartma sistemi, SOLIDWORKS dosyalarınızın arasındaki tüm çıkartma tiplerinizi içeri aktarmanızı sağlar. Daha iyi başlangıç çıkartma yerleşimi, birkaç maskeleme seçeneği, katmanlı çıkartmaların yeniden düzenlenmesi, artan kararlılık ve birkaç tane daha yeni ek özellik olmak üzere diğer istenen iyileştirmelerden bazıları da eklendi.

Sanal Gerçeklik İçeriği Oluşturun

VR kulaklığınız var ve kendinizi bir Visualize projesine teleport etmek mi istiyorsunuz? Visualize 2018, tek bir yassı küresel görüntü oluşturan ‘360’ kameralar oluşturmanızı sağlar. Bu görüntü daha sonra herhangi bir VR kulaklıkla izlenebilir. Aynı zamanda bu özellik ile 360 derecelik görüntünün renderdan önce önizlemesini yapabilirsiniz. Burada en heyecan verici özellik ise yeni 360 kamera ile VR için animasyonlar yaratabilmektir.

Diğer detaylar için Solidworks Blog’unu ziyaret edebilirsiniz.